Skip links

TWI Job Instruction

Droga do efektywności polega na skutecznym szkoleniu pracowników tak, aby wykonywali swoją pracę prawidłowo, bezpiecznie i sumiennie.

Na czym polega TWI Job Instruction:

Praca standaryzowana jest jednym z fundamentów rozwoju organizacji w kierunku szczupłego zarządzania (Lean Management). Niezmiernie wspiera to właśnie TWI Job Instruction uznawany bardzo często za solidną podstawę do pracy standaryzowanej poprzez skuteczne instruowanie pracowników.

Wiemy że proces jest pod kontrolą jeśli pracownik wykonuje pracę zgodnie ze standardem. Cel ten osiągamy poprzez właściwe przeszkolenie pracownika i regularne sprawdzenie, że praca jest wykonywana prawidłowo.

Dzięki pracy standaryzowanej wiemy jak proces powinien być realizowany (to najlepsza metoda wykonania danej czynności znana nam w chwili obecnej). Pozwala nam to na szybkie wykrywanie odchyłek w procesie, a w konsekwencji wprowadzić niezbędne korekty i wrócić do stabilnego procesu.

Każdej firmie zależy na codziennym doskonaleniu swoich procesów (praca zgodnie z Kaizen). Standaryzacja jest bardzo często podstawą wprowadzania drobnych zmian w procesie zgodnie z tym o czym pisał Masaaki Imai:

Tam, gdzie nie ma standardu, nie ma poprawy. Z tych powodów standardy są podstawą zarówno utrzymania, jak i poprawy.

Uczestnictwo w tym kursie zapewni Ci podstawową wiedzę o metodach TWI koncentrując się w szczególności na skutecznym instruowaniu pracowników (TWI Job Instruction).

Szkolenie pracownika to sposób, aby szybko i skutecznie  nauczył się w jaki sposób wykonywać pracę prawidłowo, bezpiecznie i sumiennie.

Instruktaż TWI stanowi również podstawę lepszego samopoczucia pracownika (aklimatyzacja w nowej organizacji), ciągłego doskonalenia i rozwiązywania problemów.

Jeśli uczący się nie nauczył, to trener go nie nauczył

KORZYŚCI

Dowiesz się, w jaki sposób wszystkie elementy TWI pomagają organizacji w tworzeniu wykwalifikowanych i zaangażowanych grup roboczych, które mogą skutecznie rozwiązywać problemy w obszarze ich odpowiedzialności.

Zrozumiesz zasady Instrukcji TWI Job i dlaczego zorganizowane szkolenia i coaching w miejscu pracy są tak skuteczne.

PRZEBIEG WDROŻENIA

W trakcie szkolenia uczestnicy uczą się:

Pięciu podstawowych potrzeb przełożonego
Jak zaplanować trening (zgodnie z harmonogramem szkolenia)
Jak tworzyć Arkusze Podziału Pracy
Jak przygotować się przed instruowaniem zgodnie z metodą TWI
Jak za pomocą metody 4 kroków instruować zgodnie z metodą TWI JI
Krok 1: Przygotuj pracownika
Krok 2: Przedstaw operację
Krok 3: Sprawdź pracownika
Krok 4: Weryfikuj postępy

AKADEMIA TWI

Akademia TWI to 3 moduły szkoleń organizowanych przez TWI Intytut Polska, w zakres w których wchodzą: TWI Job Instrution, TWI Job Relations oraz TWI Job Methods.

Zapisać się można zarówno na cały cykl jak i na poszczególne moduły.

TWI JOB INSTRUCTION

Dowiedz się więcej

MODUŁ 1

TWI JOB RELATIONS

Dowiedz się więcej

MODUŁ 2

TWI JOB METHODS

Dowiedz się więcej

MODUŁ 3

Kontakt

Napisz do nas

Adres e-mail

biuro@twi-polska.pl